Cesur öğrencilerin diploma sevinci

Cesur öğrencilerin diploma sevinci

Cesur Spor Kulübünde aldıkları Karete eğitimini başarı ile tamamlayan öğrenciler diplomalarını düzenlenen törenle aldı.

Cesur öğrenciler hocaları Muammer Kaya, Mehmet Aydın, Cenk Kılıç, Ercan İnce, Emre Deveci, Muhammed Yurt, Mehmet Kör, Arif Şimşek’ten aldıkları karete eğitimini başarı ile tamamladı. Öğrencilerin terfi ve diploma törenleri için kulüpte düzenlenen törende ailelerin sevinci de dikkat çekti. Öğrencilerine seslenen Kulübün Kurucusu Cesur Kılıç onlarda gayretle çalışmalarını ve derslerini hiçbir zaman aksatmamalarını istedi. Kılıç, “Bizim değerlerimize yani doğu felsefesi dediğimiz karetenin yalnızca bir savunma sanatı değil, bir felsefe olduğunu hayatınız boyunca unutmayın” Terfi alan ve diploma almayı hak eden öğrencilerine “Diplomaları her ne kadar gayretlerinizle almış olsanız da ailelerinizin ve sizlere emek veren öğretmenlerinizin de hakkı var. İyi ki varlar” diyerek çocukların eğitmenleri ve anne babalarına teşekkür etti. Kılıç’ın konuşmasının ardından diploma ve terfi töreni gerçekleştirildi. Kulübün en başarılı öğrencisi olan Emirhan Aslan, Ecrin Şimşek ve Güneş Kurtkan’de ise başarı belgeleri ve hediyeleri verildi.

ÇOCUKLARI GELECEĞE HAZIRLIYORUZ

Tören sonrası Maltepe Ekspress’e açıklamada bulunan Cesur Kılıç, yarım asra yaklaşan bir süredir kulübün hizmet verdiğini hatırlattı. Kılıç, “Okul sistemi altında eğitim vermenin gayreti içerisindeyiz, ailelerimize yaşam koçluğu yaparak evlatlarımızı geleceğe hazırlamada onlara destek olmaya çalışıyoruz. Bizim eğitimle taçlandırdığımız spor faaliyetimizde çocuklarımızı geleceğe hazırlamak” dedi.

EĞİTİMCİ SIKINTISI

Eğitim öğretim yılının sona ermesiyle tatile gidemeyen çocukların adeta sokağa mahkum kaldığını belirten Cesur Kılıç, tesis ve eğitmen sıkıntısına da dikkat çekti. Kılıç şöyle devam etti: “Biz yıllardır değerlerimizi ayakta tutarak insan yetiştirmenin gayreti içerisindeyiz. Bu senede yine okulların kapanmasıyla başladığımız dönemde duyarlı olan ailelerin bize emanet ettikleri çocuklarıyla mutlu bir eğitim dönemine daha başlayacağız. Hepimize hayırlı olsun çünkü bu dönemde en çok yorulan anne babalar. Çocuklarını okula kazandıran çalıştıran sabahtan akşama kadar onlarla yoğunlaşan anne babalar esas tatili hak edende onlar inşallah hak ettikleri güzel bir tatili yaşama imkanı bulurlar.”

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

KAYIT

Cesur Spor Kulübü’nün olanaklarından yararlanmak için aşağıdaki kayıt formunu doldurunuz.

Katılmak İstediğiniz Branşlar