CESUR KILIÇ

CESUR KILIÇ

İstanbul İli Karate ve Judo antrenörü Sensei Cesur Kılıç, Hakan Alpay’ın Facebook üzerinde canlı yayınlanan programına konuk oldu

Karate federasyonunda tıpkı devletteki devamlılığın esas olduğu gibi devamlılığın önemine işaret eden Cesur Spor Kulübü kurucusu Cesur Kılıç, bunu için de çocuklara spor eğitimin yanı sıra değerler eğitiminin verilmesi gerektiğini söyledi. Bu olmadığı zaman sportif başarının da yakalanmasının zor olduğunu dile getiren Kılıç şöyle konuştu: “Herkes kendi ocağında bir takım şeyler yapma gayret içerisinde. Biz olarak çoğalarak bunu tüm topluma yaymalıyız. Milli takım kamplarına miniklerimiz geliyor hurra koşuyorlar yemek yiyip çıkıyorlar. Hurra diye yemeğe oturulmaz.  Hocan afiyet olsun desin beraber başlayın beraber bitin. Tabakta yemek bırakılmaz ama evdeki alışkanlık oraya taşınıyor. Biz oraya gelen çocuğa o kültürü vermeliyiz. Bizim kendi kulübümüzdeki değerlerimiz bunlar. Onun için fedakarlıklarla da olsa yol arkadaşlarımızla bunu yapma gayreti içindeyiz onun içinde yarım asırdır faaliyetimize devam ediyoruz.

SPORUN YAŞI OLMAZ

Üniversiteye gelen çocuk ben büyüdüm kurallara ve disipline uyum sağlamam anlayışı olur. Ama temelden o terbiyeyi verirseniz o sapmalar olmaz. Emeklilerin iki seçeneği var ya cami ya kahve. Hayır sosyal hayat içinde üretin insanların katkı sağlaması lazım. Dernekler bunun için var.  Yavuz Okur mesela yapıyor dostlarıyla beraber haftada iki üç gün yine spor yapıyor. Dinamik karate yapmayacaksınız streçing yapın motivasyon çalışmaları yapın.

BELİNE KUŞAK TAKAN HOCA OLAMAZ

Şimdi beline her kuşak takan hoca değil ki o kadar ucuz değil o; hayatındaki fedakarlıklarla bilgi ve becerinle eğitiminle. O eğitim hayatın sana verdiği eğitimdir. İnsan psikolojisini bileceksin anatomiyi bileceksin spor sakatlıklarını bileceksin motivasyonu bileceksin ve sosyal ilişkilerle aileleri bütünleştireceksin. Bunlar varsa herkes gelir bunlar yoksa er kişi niyetine.

YAŞLI ÇINARLARI DİNLEMEYİ SEVERİM

Temel değerlerim yaşlı çınar dediğim yaşlı insanları dinlemek. Onların anlattıkları bize yansıttıkları bizden sonrakilere kalacak güzelliklerdir. Ama şimdi insanlara yaşlıları dinlemiyorlar.  Belgesel izlemeyi seviyorum benim hayatımda TV ve dizi yoktur belgesel kendi memleketini güzelliklerini paylaşmayı da seviyorum. Dünyadaki güzellikleri harikulade programlar var. İnsanlar bunu farkında olsun. Seyahat kitapları broşürler biriktiriyorum ve bunları dostlarımla paylaşıyorum. Gençler tarihimizi okusunlar en büyük savaş cehalete karşı açılan savaştır diyor Atatürk, bu nedenle gençlerimiz kedi tarihlerini çok iyi okusunlar kulaktan duyma değil belgeler üzerinden öğrensinler tarihimizi. “

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email

KAYIT

Cesur Spor Kulübü’nün olanaklarından yararlanmak için aşağıdaki kayıt formunu doldurunuz.

Katılmak İstediğiniz Branşlar